گزارش سفر فرهنگی تفریحی

گزارش سفر فرهنگی تفریحی


اردوی فرهنگی تفریحی در تاریخ 23 تیر ماه به مدت یک هفته در شهرزیبا و تاریخی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پریسا یاری مسئول هسته اعتیاد کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، طی این مدت دانشجویان فعال فرهنگی از بناهای تاریخی و فرهنگی بسیاری بازدید نموده و با شگفتی های معماری ایرانی اسلامی بسیاری آشنا شدند که از جمله این بناها می توان از عمارت عالی قاپو ، عمارت چهل ستون ، بنای منار جنبان ، کاخ هشت بهشت ، میدان نقش جهان ، پل خاجو و سی و سه پل و...نام برد.

بازدید از کلیسای تاریخی وانک ، موزه های آن و همچنین محله ی جلفای اصفهان نیز تجربه ای به یاد ماندنی بود.

همچنین از زیبایی های طبیعی شهر اصفهان و باغ موزه هایی از جمله باغ گل ها ، باغ پرندگان ، باغ خزندگان ، باغ موزه پروانه ها و آکواریوم این مجموعه نیز بازدید شد.

لازم به ذکر است که در این سفر از یکی از زیباترین و مجهزترین شهربازی های کشور که به تازگی در شمال غربی کوه نخودی اصفهان با پیشرفته ترین امکانات روز دنیا بنا شده است نیز بازدید شد که قریب به اکثریت دانشجویان از آن به عنوان بهترین قسمت سفر خود یاد می کردند.

کوهنوردی از کوه آتشگاه، محل آتشکده ی باستانی و تماشای شهر سرسبز اصفهان بر فراز آن روح افزا بود.

در انتهای سفر نیز دیداری از شهر تاریخی کاشان و نیز زیارت بارگاه مطهر حضرت معصومه(س)  در شهر مقدس قم صورت گرفت.

در مسیر بناهای تاریخی و شهرهای مقصد بحث های فرهنگی و علمی مفیدی انجام شده و با طرح سوالات مختلف به پاسخ گویان جوایزی نیز تعلق می گرفت.

تلاش بی نظیر و دلسوزانه کارشناسان فرهنگی و مسئولین این اردو قابل تقدیر و تحسین است چرا که تمامی سعی ایشان بر تامین راحتی و امنیت و رفاه دانشجویان بود.

با نهایت تشکر و قدردانی را از معاونت محترم فرهنگی ، کارشناسان فرهنگی و مسئولین حاضر در اردو را دارم.


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۲۳:۰۵ | دفعات بازدید: ۳۲۵ بازدید
دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب