کمپین No Hep

 🔴مراجعه بیش از 2 هزار نفر از مردم ارومیه به پویش دانشجویی اطلاع رسانی بیماری هپاتیت درتاریخ۵ مرداد ۹۶


‍ 🔴مراجعه بیش از 2 هزار نفر از مردم ارومیه به پویش دانشجویی اطلاع رسانی بیماری هپاتیت 

 

 دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با اشاره به مراجعه 2 هزار نفری مردم ارومیه برای انجام تست بیماری هپاتیت، گفت: با حمایت معاونت محترم فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تقبل تمام هزینه های برپایی این پویش از سوی این معاونت، پویش دانشجویی اطلاع رسانی بیماری هپاتیت با هدف آشنایی بیشتر اقشار مختلف جامعه همزمان با سراسر دنیا به مدت یک روز در ارومیه راه اندازی شد و از این تعداد مراجعه کننده حدود بیش از 150 نفر مشکوک به بیماری هپاتیت شناسایی شدند.

 

 

سلدا سپهراد با بیان اینکه این پویش برای نخستین بار و به همت کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه راه اندازی شده است، افزود: دانشجویان رشته های علوم پزشکی در چهار نقطه خیابان استادان، امام، پنجراه و خیام به وسیله بروشور و مشاوره چهره به چهره، اطلاعاتی را درباره هپاتیت در اختیار مردم قرار دادند. 

 

وی با اشاره به اینکه شعار ما 'ریشه کنی بیماری هپاتیت' است، ادامه داد: برای تحقق ریشه کنی این بیماری آگاهی عمومی نسبت به این بیماری باید افزایش یابد تا ضمن جلوگیری از انتقال آن، موارد مبتلا به این بیماری (که اکثرا بی علامت و ناشناخته است) شناسایی و نسبت به درمان آنان اقدام شود.

 

سپهراد اظهار کرد: امیدواریم کشور ما نیز همگام با سایر نقاط دنیا به هدف ریشه کنی این بیماری خطرناک تا سال 2030 دست یابد و این موفقیت بزرگ را جشن بگیرد.

 

وی به انجام آزمایش رایگان هپاتیت اشاره کرد و گفت: در این طرح افرادی که مشکوک به بیماری هستند و نیاز به انجام آزمایش هپاتیت دارند به صورت رایگان به آزمایشگاه مربوطه معرفی می شوند.

 

هپاتیت به معنی التهاب کبد است و عوامل زیادی منجر به این بیماری می شود؛ یکی از مهم ترین علل ایجاد اختلال در کبد ویروس هپاتیت است که انواع مختلف دارد. 

 

با توجه به اهمیت این بیماری و میزان مرگ و میر ناشی از آن، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از سال گذشته هدف ریشه‌ کنی این ویروس های خطرناک را تا سال 2030 میلادی ( سال 1410 ) بنا نهاد و شعار 'بدون هپاتیت' (NOhep) را برای این حرکت مهم در نظر گرفت.

 

#روابط_عمومی_کانون_سلامت_رفتار


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۰۶ ۱۸:۰۵ | دفعات بازدید: ۳۰۸ بازدید
دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب