جلسه کارگزاری ایدز

جلسه کارگزاری اعضای کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی با تشکل ایدز استان


به گزارش روابط عمومی کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، جلسه کارگزاری کانون با تشکل ایدز استان آذربایجان غربی، در مرکز مشاوره بهداشت استان با هماهنگی های هسته ایدز کانون برگزار شد.

این جلسه با حضور "دکتر خسروی" مسئول بخش ایدز معاونت بهداشت و درمان استان و "دکتر بدلی" مدیر گروه پیشگیری از بیماری های واگیر استان و خانم" عسگرزاده" کارشناس ایدز شهر ارومیه و تیم شورای مرکزی کانون سلامت رفتار و تعدادی از اعضای کانون برگزار شد.

در آغاز دکتر خسروی ضمن تشکراز توجه دانشجویان در رابطه با حساسیت موضوع ایدز برای جامعه، توضیحات کلی در رابطه با بیماری ایدز اعم از؛ مکانیسم عمل این بیماری، راه های انتقال، روش های پیشگیری، تست های تشخیص روش های درمان، آموزش مشاوره مبتلایان بهHIV، وضعیت مبتلایان در ایران و سایر کشور ها و... ارائه داد.

وی با تاکید بر نقش محوری دانشجویان و اعضای کانون سلامت رفتار، برای آگاهی بخشی به مردم جهت پیشگیری، ترغیب افراد در معرض آسیب به انجام تست های ایدز، برگزاری کلاس های مشاوره ای؛ از کانون سلامت رفتار، دعوت به همکاری کرد.

در ادامه نیز پرسش های دانشجویان از سوی دکتر بدلی و دکتر خسروی پاسخ داده شد.

در پایان جلسه از حاضرین پذیرایی و سپس بازیدی از مرکز مشاوره شهرستان ارومیه انجام گرفت که آقای اوحانس؛ کارشناس بهداشت این مرکز توضیحاتی در رابطه با انواع روش های تشخیص و مشاوره و راهکاری های درمان HIV به دانشجویان ارائه داد.

همچنین چند تن از اعضای کانون سلامت رفتار بطور داوطلب با تست Rapid از نظر ویروس HIV، آزمایش شده و از نزدیک با این روش آشنا شدند.•به امید روزی که این بیماری به دست طالبان علم این کره خاکی به طور کامل درمان شود.


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۲۱:۰۵ | دفعات بازدید: ۳۱۴ بازدید
دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب